khiabani
03 اسفند 1401 - 01:12

ادعای وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره تحریم‌های ایران

وزیرخارجه رژیم صهیونیستی گفته است که ایالات متحده و اروپا دیگر نمی‌توانند در مورد مسئله ایران نظاره گر صرف باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آی ۲۴، «الی کوهن»، وزیرخارجه رژیم صهیونیستی با طرح برخی ادعاها گفته است که ایالات متحده و اروپا دیگر نمی‌توانند در مورد مسئله ایران نظاره گر صرف باشند.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در گفتگوی خود پیش بینی کرد که جهان غرب قبل از هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر سال جاری، تحریم‌های «بازگشت» را علیه ایران اعمال خواهد کرد.

کوهن با طرح این ادعا که تل آویو همه اقدام لازم را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای انجام خواهد داد، همچنین تاکید کرد: «ایران اولین کشوری است که اقدامات برخی گروه‌ها را در سراسر جهان تأمین مالی می‌کند.»

کوهن ادامه داد: «ایالات متحده و اروپا دیگر نمی‌توانند در موضوع ایران در حاشیه باشند. ایران به غنی‌سازی اورانیوم تا ۹۰ درصد نزدیک است و تهران برای جنگ با اوکراین به روسیه سلاح می‌دهد.»

وزیرخارجه رژیم صهیونیستی همچنین با طرح ادعای اعمال مجدد تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران به ادعای تلاش‌های هسته‌ای ایران، گفت: «آمریکا و کشورهای اروپایی مرتبط، قبل از مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر، تحریم‌ها را علیه ایران تحمیل خواهند کرد.»

هفته گذشته نیز وزارت امور اقتصادی سوئیس در بیانیه‌ای با تکرار ادعای اتحادیه اروپا و با پیروی از اقدامات این بلوک، با ادعای کمک نظامی ایران به روسیه و فروش پهپاد به این کشور برای استفاده در اوکراین، سه شخص و یک نهاد ایرانی را تحریم کرد.

در بیانیه وزارت امور اقتصادی سوئیس آمده است که این تحریم‌ها، علیه «صنایع هوایی شاهد» و سه مقام ارشد نظامی ایران، اعمال و اجرایی شده است. در بخش دیگری از این بیانیه، بار دیگر ادعاهای بی‌اساس آمریکا و غرب درباره تأمین پهپاد از سوی ایران برای روسیه به منظور استفاده در جنگ اوکراین، تکرار شده است؛ ادعایی که تهران و مسکو به دفعات قویاً آن را تکذیب کرده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1049443